Rozpoczął się 2. cykl konkursu „Stołówkowo, czyli smacznie i zdrowo”!


13 kwietnia zakończyliśmy 1. cykl konkursu organizowanego w ramach akcji „Stołówkowo, czyli smacznie i zdrowo”, która towarzyszy programowi edukacyjnemu „Żyj smacznie i zdrowo”! Eksperci marki NESTLÉ Professional: Specjalista ds. żywienia: Katarzyna Zadka oraz Doradcy Kulinarni: Monika Gwiazda i Łukasz Jończyk, opracowali materiały treningowe zawierające ciekawostki pomagające poszerzyć wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania, a także zdobyć praktyczne wskazówki przydatne w przyrządzaniu zdrowych posiłków.

Od 20 kwietnia do 1 czerwca można zgłaszać prace do 2. cyklu konkursu. Zadaniem konkursowym jest, tak jak i w pierwszym cyklu, przygotowanie przepisów na zupę, drugie danie i deser w ulepszonej pod względem kulinarnym i żywieniowym wersji, a także uzasadnienie na czym polega zmiana w recepturze, która sprawia, że posiłek stał się zdrowszy i smaczniejszy.

W tym cyklu również 2 najlepsze prace zostaną nagrodzone warsztatami dla wszystkich osób odpowiedzialnych za zbiorowe żywienie w danej szkole. Poprowadzą je Doradcy Kulinarni marki NESTLÉ Professional. Podczas wydarzenia zostaną przećwiczone zwycięskie przepisy pod doświadczonym okiem naszych specjalistów kulinarnych. Towarzyszyć im będzie także nasz ekspert ds. żywienia, z którym będzie można skonsultować swoje pomysły, czy zaczerpnąć od niego wiedzy z zakresu dietetyki. Jury wybierze również prace, których autorzy otrzymają wyróżnienia w postaci wyposażenia do stołówkowej kuchni.

Wszystkie szkoły, które zgłoszą prace do konkursu, otrzymają certyfikat potwierdzający udział w akcji i zaangażowanie w tematykę zdrowego odżywania wśród młodzieży oraz kalendarz na rok szkolny 2018/2019 – znajdą się w nim zdjęcia zwycięskich dań wraz z przepisami.

Zachęcamy do udziału w konkursie!