Rozpoczynamy pierwszy cykl konkursu „Stołówkowo, czyli smacznie i zdrowo”!


Od 1 marca do 13 kwietnia trwa pierwszy cykl konkursu organizowanego w ramach akcji „Stołówkowo, czyli smacznie i zdrowo”. Do wygrania są warsztaty kulinarne i inne atrakcyjne nagrody!

Celem naszej akcji i konkursu jest zachęcenie osób odpowiedzialnych w szkołach za przygotowywanie posiłków, do poświęcenia uwagi aspektom kulinarnym i żywieniowym stołówkowych jadłospisów, poszerzania swojej wiedzy i szukania inspiracji na zdrowe i smaczne dania. Wiemy, jak wiele wysiłku i profesjonalizmu wymaga codzienne przyrządzanie dań szkolnych zgodnie z najlepszą sztuką kulinarną i wymaganiami prawnymi. Dlatego nasi eksperci: Specjalista ds. żywienia: Katarzyna Zadka oraz Doradcy Kulinarni: Monika Gwiazda i Łukasz Jończyk, stworzyli materiały treningowe, w których można znaleźć informacje pomagające poszerzyć wiedzę z zakresu żywienia, a także zdobyć praktyczne wskazówki przydatne w żywieniu zbiorowym. Są one dostępne w zakładce „STOŁÓWKOWO”.

Materiały mogą być również inspiracją do stworzenia pracy konkursowej, czyli menu stołówkowego. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie przepisów na zupę, drugie danie i deser w ulepszonej pod względem kulinarnym i żywieniowym wersji, a także uzasadnienie na czym polega zmiana w recepturze która sprawia, że posiłek jest zdrowszy i smaczniejszy.

Szkoły, które zgłoszą swoją pracę do konkursu, powalczą o warsztaty kulinarne, które zostaną przeprowadzone w zwycięskiej placówce przez Doradców Kulinarnych marki NESTLÉ Professional dla wszystkich osób zaangażowanych w działanie tej stołówki. Podczas tego wydarzenia zostaną przećwiczone zwycięskie przepisy pod doświadczonym okiem naszych specjalistów kulinarnych  wsparte konsultacjami z naszym ekspertem ds. żywienia. Podczas jednego cyklu, zostanie też wyróżnionych przez jury 18 prac konkursowych, które zostaną nagrodzone zestawami sprzętu do wyposażenia stołówkowej kuchni.

Każda szkoła, która zgłosi pracę do konkursu otrzyma certyfikat potwierdzający udział w akcji oraz kalendarz na rok szkolny 2018/2019, w którym znajdą się zdjęcia zwycięskich dań wraz z przepisami.

Jeśli dana szkoła nie zostanie nagrodzona ani wyróżniona w pierwszym cyklu, praca konkursowa przechodzi do następnego, który ruszy już 20 kwietnia i będzie nadal walczyć o nagrody!

Przeczytaj regulamin konkursu i przejdź do formularza zgłoszeniowego!